İlave destekler kişinin sağlık kalitesini ve yaşam kalitesini önemli ölçüde destekler. Bazı durumlarda ilave destek birincil tedaviyken, bazı durumlarda ise sağlığın desteklenmesi veya sürekliliğini sağlar.

  • Besin Desteği: Bu terim sağlıklı kalmanın desteklenmesi, hastalıkların önlenmesi veya tedavisinde vitaminlerin, minerallerin ve çeşitli gıdasal faktörlerin kullanılması anlamına gelir. Unutulmamalıdır ki kötü beslenme alışkanlığı olan, olumsuz bir düşünce benimseyen ve egzersiz yapmayan bir insanın, ilaç veya besin desteği kullanarak sağlıklı olması beklenmez.
  • Fiziksel Bakım: İnsan bedeninin fiziksel bakımı nefes, duruş, bedensel terapi ve egzersizi kapsar.

Nefes
Azar azar hava solumak genelde gerginliğe ve yorgunluğa neden olur. Sağlıklı kalmanın ve bedeninize bir yandan daha fazla enerji bir yandan da daha az stres yüklemenin en önemli yöntemlerinden biri diyaframla nefes almaktır.

Duruş
Vücudunuzun duruşu sağlıklı olmanın önemli parçalarındandır. Nefes ve duruş iç içedir. Sağlıklı bir şekilde diyaframdan nefes aldığınızda omurga daha dik durur, omuzlar geriye itilir ve baş yukarı kaldırılır. Bedensel açıdan daha enerjik olmanın kilit noktalarından biri daha enerjik bir şekilde durmaktır. Bu duruş bilinçaltınıza, enerjinizin her şeyi yapmaya hazır olduğu mesajını verir.